Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ASLI KIYICI

1981 yılında Ankara'da doğdu. Müzik eğitimine 1992 yılında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk Korosu'nda başladı. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservetuvarı Opera-Şan Bölümü'nden 2006 yılında mezun oldu. Öğrenciliğinde şan çalışmalarını Prof.Mustafa Yurdakul ile sürdürdü. Okulda Hacettepe Akademik Senfoni Orkestası ile konseler yaptı. 2004 yılında Mozarteum Salzburg International Summer Academi'de Prof.Elio Battaglia'nın masterclass'ına katıldı. Konservatuvarda 2005 ve 2006 yıllarında Prof. H. Helge Dorsch'un masterclass'ına katıldı. 2006 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'ne kabul edildi.


'Saraydan Kız Kaçırma' (Blondchen), 'Don Giovanni' (Zerlina), 'Carmen' (Frasquita), 'Bir Parça Aşk İksiri' (Adina), 'Lo Speziale' (Griletta), 'La Cambiale Di Matrimonio' (Fanny) eserlerinde solist sanatçı olarak görev aldı. Sanatçı halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde görevini sürdürmekte, şan çalışmalarına Eralp Kıyıcı ile devam etmektedir.