Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZGÜR ADAM İNANÇ

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. 1998-2010 yılları arasında Ankara Devlet Balesi ve Modern Dans Topluluğu'nda pek çok eserde dans etti.


2003 Yılında İstanbul Üniversitesi'nde Klasik Bale alanında Yüksek Lisansını tamamladı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Programında Doktora Yeterliğini vermiş; Modern Dans alanında Koreografi Yüksek Lisans Programı üzerine tez çalışmalarını sürdürmektedir.


2006 - 2022 yılları arasında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Öğretim Görevlisi olarak görev aldı.


Dansçılık ve akademik kariyerinin yanında T.C.Kültür Bakanlığı'na bağlı Devlet Baleleri ve Modern Dans Topluluklarında, Devlet Tiyatrolarında ve özel topluluklarda koreograf olarak çalıştı. 2022 yılında akademideki görevinden ayrıldı ve 2022-2023 sanat sezonundan itibaren Ankara Devlet Balesi'nde 'Koreograf' olarak çalışmaya başladı. Toplulukların yanında ödüllü pek çok dansçının koreografi çalışmalarını yapmıştır. CERModern Modern Sanatlar Merkezi tarafından 2017 yılından beri gerçekleştirilen 'SOLO Uluslararası Çağdaş Dans Festivali'nin kurucuları arasında yer alarak Artistik Komite ve Seçici Jüri olarak festivalin uluslararası koordinasyonunu yürütmektedir. Aralarında 'Solocoreografico Torino', 'Solocoreografico Frankfurt', 'Jerusalem International Solo Dans Festival'in de bulunduğu pek çok organizasyonda jüri üyeliği yapmış; eserleri Kudüs, Hong Kong, Pekin, Tokyo, St.Petersburg, Berlin, Torino gibi pek çok şehirde sahnelenmiştir.


Koreografilerinden bazıları :

'Yaşam Ağacı - Tree Of Life' (Ankara Devlet Balesi M.D.T. 2010), 'Arda Boyları' (Ankara Devlet Balesi M.D.T. 2012, Samsun Devlet Balesi 2015, Mersin Devlet Balesi 2020), 'Frida' (Ankara Devlet Balesi M.D.T. 2010, Mersin Devlet Balesi 2018), 'Minyatürler' (Ankara Devlet Balesi M.D.T. 2018 Hong Kong), 'Batıdan Doğuya Türk Müziği Yolculuğu' (Ankara Devlet Balesi M.D.T. 2018 Pekin, Mersin Devlet Balesi 2019 Tokyo, İzmir Devlet Balesi 2019 St.Petersburg), 'Bir Bedenden İçeri - Pinhan' (İstanbul Devlet Balesi M.D.T.Ist 2022), 'Çocuklar Ağladığında - When The Children Cry' (Ankara Devlet Balesi M.D.T. 2022)


Tiyatrolar:


Ankara Devlet Tiyatrosu:

'Mor Gece, Mavi Gu?n', 'Çamaşırhane', 'Felatun Bey ile Rakım Efendi', 'Osmancık', 'Selvi Boylum Al Yazmalım', 'Anadolu Mucizesi'


İzmir Devlet Tiyatrosu:

'Sandalım Kıyıya Bağlı', 'Hastalık Hastası'


Diyarbakır Devlet Tiyatrosu:

'Mem ile Zin', 'Sihirli Kitap', 'Yanlışlık', 'Meg ve Mog Show'


Trabzon Devlet Tiyatrosu:

'Heidi', 'Üç Şehzade'


Diğer:

'Things - Şeyler' (Mek'an Sahne), 'Hiç Öykü' (Farabi Sahnesi), 'Müfettiş' (Eskişehir Şehir Tiyatroları), 'Uçurtmamı Gördün mü?' (Gaziantep Şehir Tiyatroları), 'Keykubad' (Konya Şehir Tiyatroları)


Solo:

'Run' (I. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması), 'Desiderium' (I. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması - Burcu Olguner, Senior III.'lu?k Ödu?lu?), 'Vacuus Spes' (II. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması), 'Innominate' (VIII. Korea International Ballet Competition - Beril Baştürk, Jury Encouragement Award, Korea Ballet Foundation Award), 'Libertad' (V. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması - Batur Büklü, Senior I.'lik Ödülü), 'Tomorrow' (Solocoreografico - Torino), 'Egostasy', 'I-Solation' (Solo Dans Ankara), 'Dem' (I. Jerusalem International Solo Dance Festival - Jerusalem)


Dans Filmleri:

'Lucid Dream' (Mek'an Sahne, Plato Yapım - Yönetmen) - 2015, 'Tabula Rasa' (CERModern, Türkel Film - Yönetmen) - 2021, 'LoveINg Ankara Project' (ozguradam & Angela Dance Co. - Yapımcı) - 2023


Bunların dışında akademik olarak çalıştığı kurumlarda 30'un üzerinde irili ufaklı koreografisi bulunmaktadır. Ankara Üniversitesi'ndeki akademik hayatı boyunca üniversiteye bağlı olan 'ADA' Kültür ve Sanat Topluluğu'nda Genel Sanat Yönetmeni olarak pek çok uluslararası festival gerçekleştirmiştir.


Amatör olarak müzikle de ilgilenmekte, farklı disiplinler ile gerçekleştirdiği araştırmalar ve çalışmalar ile uluslararası platformlar için projeler geliştirmektedir.


GALERİ