Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
EMRAH SÖZER

1984 yılında Mersin’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalından mezun olduktan sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde sanat hayatına başladı.Sanatçı bu kurumda ve başka sanat kurumlarında yurtiçi ve yurtdışı bir çok rol ve eser seslendirdi.


Seslendirdiği başlıca roller ve eserler;

Aşk-ı Memnû(S.ADA) “BEHLÜL”, Ali Baba&40(S.ADA) “Ali Baba” , Macbeth(G.VERDI) “MACDUFF” , La Traviata(G.VERDI) “ALFREDO GERMONT” , Romeo et Juliette(Ch.GOUNOD) “ROMEO”, Die Entführung aus dem Serail(W.A.MOZART) “PEDRILLO”, Idomeneo(W.A.MOZART) “ARBACE” , Tannhäuser(R.WAGNER) “WALTHER” , Arşın Mal alan(Ü.HACIBEYOV) “ESGER” , Die Fledermauß(JOHAN STRAUSS II) “ALFRED” , Şu Çılgın Türkler(Ç.IŞIKÖZLÜ) “MUSTAFA KEMAL” , Ağrı Dağı Efsanesi(Ç.IŞIKÖZLÜ) “MEMO”... 9.Senfoni (L.v.BEETHOVEN) “TENOR SOLO” , Çanakkale Oratoryosu(V.ADIGÖZELOV) “TENOR SOLO”


Il matrimonio Segreto(D.CIMAROSA) “PAOLINO” rolünü Savonlinna Opera Festivali ve Korsholm Müzik Festivali Bünyesinde Finlandiya’da seslendirmiştir. Köroğlu Operası(Ü.HACIBEYOV) “TELHEK” Rolünü, Bişkek(Kırgızistan), Almaata(Kazakistan), Bakü(Azerbaycan) opera evlerinde seslendirmiştir. Bişkek,Kırgızistan’da “2. Uluslararası Bulat Minjylkiev Opera Festivali” nde solist olarak sahne aldı.


Kanada’nın Ottawa ve Toronto şehirlerinde konserler verdi. Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de , Uluslararası gösteri sanatları merkezinde (Dev Yumurta) Mozart’ın “Die Entführung aus dem Serail” adlı eserinin Çin prömiyerini “Pedrillo” rolünü seslendirerek gerçekleştirdi.


Ayrıca 2015 yılında Tiran,ARNAVUTLUK’ta düzenlenen “Uluslararası Marie Kraja Opera Yarışması” nda finale kaldı. Profesyonel Ses Derneği Şan Yarışmasında da 2009 yılında mansiyon ödülüne layık görülmüştür.


Rutgers, The State University of New Jersey “Mason Gross School of Arts” da tenor Frederick URREY ile çalıştı. Hâlen sanat hayatına Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde devam etmektedir.


GALERİ