Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖMER FERHAT GÜNERİ

2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı lise bölümünün açmış olduğu Keman yetenek sınavını kazanarak Yrd.Doç Arif Manaflı ile çalışmalarına başladı. Lise 2. Sınıfta sınıf atlamaya hak kazanmış olup, 4 senelik lise eğitimini 3 senede erken bitirme imkanına sahip oldu. 2013 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasının açmış olduğu yetenek sınavını kazanan Ömer Ferhat Güneri, Türkiye'nin çeşitli okullarından seçilen genç yetenekler ile birlikte buluşmuş ve Özellikle Şef Rengim Gökmen (Devlet Sanatçısı) ve diğer Şefler ile çalışma fırsatına sahip olmuştur. 2016 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasının Konsertmaisterlik (Başkemancı) görevini sürdürmüş ve NTV gibi canlı yayında soloları olup, konserler vermiştir.


Birçok yerde konserler vermiş olan Ömer Ferhat Güneri Fransız Kültür Merkezi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 9 Eylül Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi gibi birçok yerlerde solo konserler ve oda müziği konserleri vermiştir. Ayrıca Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gibi çeşitli orkestralarda, çeşitli Şefler ile çalışmıştır.


Ömer Ferhat Güneri 2014 yılında lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında devem etti ve eğitimi sırasında 2016 yılında Anadolu Trio isimli grubunu kurdu. 2018 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde yüksek lisansa başladı ve 2021 yılında mezun oldu. Daha sonra 2023 yılında aynı okulda Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünde Sanatta Yeterliğe başlamış ve akademik çalışmalarına devam etmektedir. Şuan da Ankara Devlet Opera ve Balesinde keman sanatçısı olarak çalışmaktadır.