Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
TALGAT ARAKEEV

1987 yılında Kırgızistan'ın Bişkek kentinde doğdu. 2007 yılında Bişkek'teki Devlet Müzik Koleji, 2012 yılında Sankt Petersburg'daki A. İ. Herzen Rus Devlet Pedagojik Üniversitesi Piyano bölümü Lisans, 2014 yılında Yüksek Lisans bölümlerinden mezun oldu.


2016-2018 yılları arasında Gnesin Rus Müzik Akademisinde Doktorasını tamamladı.


St. Petersburg'da Müzik ve Bale okullarında Keman, Şan ve Bale eşlikleri yaptı. Dört yıl K. Moldobasanov Kırgız Ulusal Konservatuvarında Piyano bölümü öğretim görevlisi olarak çalıştı.


Sahne sanatlarındaki yaratıcı başarıları için 2007'de '21. Yüzyılın Personeli' eğitim programının başkanlık bursu 'Prelude' ile ödüllendirildi.


Kırgızistan devletinin kurulduğu yıla adanmış İkinci Cumhuriyet Piyano Yarışmasında 1 Derece Diploması (2003), Bişkek'te yapılan 'Mükemmelliğe Giden Yol' piyano yarışmasının 1 derece diploması (2005), 'Umut' piyano yarışmasının 1. derecesi diploması (2007), K. Moldobosanov anısına Cumhuriyetçi piyanistler yarışmasının 3 derece diploması (2007), Uluslararası Genç Sanatçılar Festivali-Yarışması 'Kırım Baharı-2008'de katılımcı bir ülkenin bestecisi tarafından en iyi oyun performansı için diploma (Yalta) 2. derece diploması ve St. Petersburg'ta yapılan 'Romantizm çağının virtüöz eserleri' performans yarışmasının ödüllü unvanını kazandı (2008). Orkestra ve Solo konserler verdi.


Arakeev İngilizce, Rusça ve Türkçe bilmektedir.