Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÇAĞDAŞ BEKTAŞ

1988 yılında İstanbul'da doğan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü'nden 2017 yılında Kevork TAVİTYAN'ın öğrencisi olarak mezun oldu.


2011 yılında Fransa'nın Montpellier şehrinde düzenlenen 'Radio France Montpellier Festival' kapsamında, dünyaca ünlü orkestra şefimiz Gürer AYKAL yönetimindeki, Yunan Besteci I. XENAKİS'in 'Oresteia' adlı eserinde korist olarak görev aldı.


2018 yılında Borusan Sanat'ın genç opera sanatçıları için açmış olduğu Borusan Akademi'ye girmeye hak kazandı. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile, orkestra şefi Sacha GOETZEL yönetiminde ve Rejisör Prof. Yekta KARA tarafından sahnelenen G. PUCCINI'nin 'Gianni Schicci' operasında 'Betto' rolünü seslendirdi. Sanatçı, aynı yıl Renato BRUSON, Luciana SERRA, Guiseppe SABBATINI, Eva MEI'nin gerçekleştirmiş olduğu masterclasslara katıldı.


Çağdaş BEKTAŞ, 2021 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu sınavı kazanarak, kurumda koro sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.


GALERİ