Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
YILMAZ BERKAY GÜNAY

1998 yılında Mersin’de doğdu. 2004 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi’nde bale eğitimine başladı. 2007-2010 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı Bale Bölümünü (ilköğretim)yarı zamanlı olarak okudu. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı (lise) Bale Ana Sanat Dalı’nı tam zamanlı olarak kazandı. 2017 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı’nda lisans eğitimine başladı. Halen bu eğitimine devam etmektedir.2017 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin sınavı kazanarak sözleşmeli bale sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır.


Ödülleri:

2015-Youth America Grand Prix İndianapolis Newyork yarışmasında ikincilik ödülü ve aynı yarışmaya en iyi altı erkek kategorisine girdi. 2015-Spoleto Bale Yarışması’nda (İtalya) en iyi 4 erkek kategorisine girdi. 2016-Bari Yarışması’nda (İtalya) en iyi 4 erkek kategorisine girdi. 2016-İstanbul Uluslararası Bale Yarışması’nda Türsoy Ödülü’nü kazandı.


Burslar:

2015-Munıc Bale Akademi’de tam burs aldı. 2015-Bolsoy Bale Akademi’de tam burs aldı. 2016-Joffrey Ballet School’da tam burs aldı.


Yurt dışında görev aldığı eserler:

Fındıkkıran, Cinderella (Newyork), Summer Festival, Cinderalla (Japonya)


GALERİ