Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ANIL HÜSEYİN ACAR

1997 yılında Çorum'da doğdu. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Ana Sanat Dalı Bölümünü kazandı ve Lisans eğitimine devam etmektedir. 2011 yılından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesinde görevler yaptı.2015 sezonu içerisin de Mersin Devlet Opera ve Balesin de Yerli Misafir Sanatçı olarak göreve başlamıştır. 2017 yılın da Ankara Devlet Opera ve Balesin'de Yerli Misafir Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.


Görev aldığı Opera eserleri:

Uyuyan güzel, Kül Kedisi , Yevgeni Onegin, Alibaba ve Kırkharamiler, Köroğlu, Romeo ile Jülyet , Lüküs Hayat, Carmen, Paris hayatı Görev aldığı Bale eserleri: Copellia, Ateşkuşu&Danzon, Notre Dame'ın Kamburu, Çalıkuşu, Piri Reis, Çakırcalı Mehmet Efe, Amedeus, Harem, Hamlet


GALERİ