Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
KARDELEN BÜYÜKAKGÜL

1988 Ankara doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünden 2006 yılında, Koreografi Koreolojı Lisans bölümünden ise 2013 yılında mezun oldu.


2006 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli dansçı olarak çalışmaya başladı. Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalıştığı sürece V. Murad, Amazonlar, Sevginin Bedeli, Fransada Aşk ve Şiir, Seslerle Anadolu, Alibaba ve Kırk Haramiler, Kont Dracula, Bir Tenor Aranıyor, IV. Murad, Venedikte Bir Gece, Aida, Tannhauser, Pamuk Prenses ve Yedi cüceler, Hamlet, Coppelia, Yevgeni Onegin, Troya, Göbeklitepe, Rusalka, Inanna, Hacivat ve Karagöz ile Cumhuriyete Yolculuk, Çizmeli Kedi, Kuğu Gölü, Anna Karenina, Gıselle, La Bayadere, Uyuyan Güzel, Harem, Üç Silahşörler, Zorba, Notre Dame'ın Kamburu, Fındıkkıran, Don Kişot gibi eserlerde dans etti.


Halen Ankara Devlet Opera ve Balesinde Bale Sanatçısı olarak görev yapmaktadır.