Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZGE UYAL

1985 yılında Ankara'da doğdu. 1993 yılında Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi bölümüne girdi.1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalım kazandı, 2006 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Lisans Bölümün'den mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli Misafir Sanatçı olarak çalışmaya başladı.Kuruma girdiğinden bu yana bir çok Opera eserinde de görev almıştır. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli Misafir Sanatçı olarak görev yapmaktadır.


Oynadığı eserler:

Fındıkkıran (Columbine,Çin dansı), Uyuyan Güzel (Taşlar), Notre Dame'ın Kamburu (Tarantella), Anna Karenina, Çizmeli Kedi, Çalıkuşu, Harem, Carmina Burana, Kuğu Gölü, Gişelle, Beethoven 7. Senfoni, Üç Silahşörler, This Your Life, Zorba, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Sync.


Kuruma girdiğinden bu yana bir çok Opera eserinde de görev almıştır. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli Misafir Sanatçı olarak görev yapmaktadır.