Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ÖZGE UYAL

1985 yılında Ankara'da doğdu.1993 yılında Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi bölümüne girdi. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalını kazandı. 2005 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Lisans Bölümün'den mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli Misafir Sanatçı olarak çalışmaya başladı.


Görev aldığı bale eserleri;


La Bayadere, Don Kişot, Çizmeli Kedi, Kuğu gölü, Giselle, Bir yaz gecesi rüyası, Carmen, SYNC, Carmina Burana, Yaşam ve Tango, Fındıkkıran, Back Stage, Thıs ıs your life, Denge, Anna Karantina, Çalıkuşu, Üç Silahşorler, Harem, Notre Damme'ın kamburu, Zorba, Uyuyan güzel, V. Murat, Sevginin bedeli, Amazonlar, Akdeniz esintisi, Kont Dracula, BALLETANGO, Hamlet, Coppelia, Yevgeni Onyegın, Amadeus, Bach Alaturka, Danzon, Troya, Romeo ve Juliet


Görev aldığı opera eserleri;


Şen Dul, Hacivat ve karagöz, Nabucco, İnanna, Pamuk prenses ve yedi cüceler, IV.Murat, AİDA, Rusalka, Tannhauser Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Bale sanatçısı olarak görev yapmaktadır.