Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
CEYLAN EZGİ ODABAŞI

1983 yılında Ankara'da doğdu.1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nde eğitimine başladı.2004 yılında lisans bölümünden mezun olup Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Sözleşmeli Misafir Bale Sanatçısı olarak göreve başladı.


Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 2003 yılından itibaren birçok yurtiçi- yurtdışı turnelerinde ve ülkemizde yapılan Uluslararası Bodrum Bale ve Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivallerinde dansçı olarak görev aldı.


2003 sezonundan bugüne kadar sergilenen bale eserlerinde kordo ve solist dansçı olarak görev aldı. Bu eserlerden bazıları; Budala, Uyuyan Güzel, La Bayadere, Giselle, Fındıkkıran, Carmen, Kuğu Gölü, Don Kişot, Spartacus, Anna Karenina, Üç Silahşörler, Carmina Burana, Sync, Beethoven, Mozart, Just One Of Those Things, Harem, Çalıkuşu, Zorba, Bach Oryantal, Notre Dame'ın Kamburu, Yoz Döngü, Kont Dracula, Akdeniz Esintisi (Five Tango's-Aguas) Bir Yaz Gecesi Dönümü Rüyası Coppelia, Light And Shadow, This is your life, V. Murad, Amazonlar, Sevginin Bedeli, Hamlet.


Bu eserlere bağlı olarak birçok değerli Türk ve yabancı koreograflarla çalışma imkânı bulmuştur. Mehmet BALKAN, Armağan DAVRAN, Volkan ERSOY, Merih ÇİMENCİLER, Uğur SEYREK, Giovanni De PALMA, Julian MOSS, Christine CAMILO, Yannick BOQUIN, Robert DANVERS, Young Soon Hue SIMON, Ivaylo ILIEV, Beyhan MURPHY, Karl BURNETT, Lorca MASSINE.


2011-2012 sezonunda Aylıklı Sözleşmeli Bale Sanatçısı kadrosuna geçmiştir.


2013-2014 sezonunda da Stajyer Bale Sanatçısı olarak görev almış sezon sonunda Stajyer Bale Sanatçısı görevini tamamlayıp Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde Bale Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.