Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
HULUSİ ERDEM ARSLAN

24.04.1984 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen Erdem Arslan, 1990 - 95 yılları arasında ilköğrenimini bitirdikten sonra 1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nü kazandı. On yıl konservatuvar eğitimi gördükten sonra 2005 yılında mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde Misafir Bale Sanatçısı olarak görev aldı. Bu kurumda dokuz sezon boyunca aldığı eserler; Aquast, Fındıkkıran, Carmina Burana, Troy Game, Folklorama, Çeşmebaşı, Bahçesaray Çeşmesi, Tual, Harem, Le Corsaire, Carmen, Eva, La Bayadere, Anna Karenina, Salome, Mevlânâ'nın Çağrısı, Notre Dame'ın Kamburu, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Don Quixote. 2009 yılında Antalya Çocuk Balesi'nde oynanan Coppelia balesinde Coppelius karakterinde dans ederek ve 2012 yılında Fındıkkıran balesinde Drosellmeyer karaktarinde dans ederek katkıda bulunmuştur.


2010 yılında düzenlenen 47. Altın Portakal Film Festivali açılışında 'Venüs'ün Büyüsü' adlı dans prodüksiyonunun hem konusunu, hem de müziklerini kurgulayarak bu projeyi hayata dönüştürmüş ve gerçekleştirmiştir. 2010 yılında Antalya Belediyesi, Antalya Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği 'Atatürk'ün İzindeyiz' programında koreografi yapmış ve dans etmiştir. 2013 yılı Haziran ayında Mersin'de gerçekleşen 17. Akdeniz Oyunları açılış gösterisinde 300 kişilik bir dans grubunda hem solist olarak dans etmiş, hem de yardımcı eğitmen olarak görev almıştır. 2014 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde görev almaya başlayan sanatçı burada Mevlânâ'nın Çağrısı, Notre Dame'ın Kamburu, Karyağdı Hatun, Çalıkuşu ve Fındıkkıran eserlerinde dans etmiştir