Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
KADİR OKURER

1990 yılında Ankara 'da doğdu. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü'ne girdi. 2010 yılında bir yıl sınıf atlayarak Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. 2007 yılında öğrenimine devam ederken Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı.


2008 yılında Fransa'da Bordeuxs Company'de bir sezon çalışmıştır.


2006 yılında 21.Varna Uluslararası Bale Yarışmasında üçüncülük, 2008 yılında katıldığı I. İstanbul Uluslararası Bale Yarışmasında İstanbul Grand Prix ödülü, 2009 yılında VIII. Uluslararası Primeo Roma Bale Yarışmasında ikincilik, 2009 YAGP New York Bale Yarışması ikinciliği, 2010 yılı Andante Müzik Ödülleri yılın en iyi dansçısı ödülü, 2012 yılı Kore Uluslararası Bale Yarışmasında ikincilik ve 2014 yılında Sibirya'da düzenlenen Rusya Uluslararası Bale Yarışmasında ikincilik ödülü almıştır. Ayrıca 2010 Yolinda düzenlenen Mekedonya Gala Gecesi'nde misafir sanatçı olarak çalışmıştır.


Giselle, Anna Karanina, Üç Silahşörler, Notre Dame Kamburu, 5. Murat, Harem, Dracula, Akdeniz Esintisi, Coppelia, Sevginin Bedeli, Bodrum Aşkları, This is Your Life, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Zorba, Uyuyan Güzel ve Beethoven eserlerinde rol almıştır.