Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
CANSIN İRAVUL

1993 yılında Ankara'da doğmuş olan Cansın İravul, Ankara TED Koleji'nde okumuştur.


2000 yılında başlayan ritmik jimnastik çalışmalarıyla birlikte 2001 yılında 'Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin' Çocuk Balesi'nde bale çalışmalarına başlamıştır. 2002 - 2004 temsil sezonunda 'Çalıkuşu ve Yaşasın Opera' temsillerinde görev almıştır.


2004 yılında 'Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü'ne' girmiştir. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Bale Anasanat Dalı'ndan bölüm birincisi olarak mezun olmuştur.


2005, 2006 ve 2008 yıllarında Uğur Seyrek'in düzenlediği 'Aspat Dans Platformu' yaz kampına katılmıştır.


Konservatuar Lise Bölümü eğitiminin 2008 - 2009 dönemini İsviçre Zürih Dans Akademisi'nde tamamlamıştır. Buradaki eğitimi boyunca 'Oliver Matz. Steffi Scherzer, Lara Radda, Monica Gautschi, Dirk Segers, Tina Goldin, Arlette Kunz, Udo Kersten, Jochen Heckman. Eva Zmekova, Kathryn Bradney - USA, Jochen Heckman - Germany, İgor Piovana - İtaly ve Denişe Welten, Sinaroth-Jonathan Huor' gibi eğitmenler ile çalışmıştır.


2011 yılında 'Belarus-Minsk Bale Festivali'nde' ülkemizi temsil etmiştir.


2013 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak görev almıştır. 2015 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde misafir sözleşmeli bale sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır. Halen ADOB'da bale sanatçısı olarak görevini sürdürmektedir.


Rol aldığı bazı eserler:


'Seslerle Anadolu, Arşın Mal Alan, Carmen, Yarasa, Sevginin Bedeli, Harem (Hürrem Sultan), Kont Dracula, Zorba, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Coppelia (Solist), La Bayadere, Danzon, Bach Alaturka, Five Tangos, C-19, Hamlet, Amadeus, Giselle (Myrtha), Don Kişot, Turandot, Troya, Romeo Juliet, Akdeniz Esintisi, Amazonlar, Yevgeni Onegin…'


Ayrıca Kültür Bakanlığı 'GENÇDES' projesi kapsamında 'Kibritçi Kız' çalışmasına katkıda bulunmuştur.