Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BUĞU CAN EROĞLU TOY

1991'de Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'nda üç yıl keman eğitimi aldı. Ortaokul, lise ve üniversite keman eğitimini Doç. Ceylan Kabakçı'nın öğrencisi olarak 2012'de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda tamamladı.

2005-2006 yıllarında Alaçatı Keman Okulu'nda Tuncay Yılmaz'la çalıştı. 2008 yılında İzmir'de İKSEV Uluslararası Keman Ustalık sınıfına katılarak Joshua Epstein ve Tuncay Yılmaz'la çalıştı. 2009 yılında Cem Mancur'un yönettiği Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası'nın sınavını kazanarak Türkiye turnesine çıktı. 2010 yılında Ermeni Türk Barış Orkestrası üyesi olarak İstanbul'da konserler verdi. 2010-2011 yılında Türksoy Uluslararası Oda Orkestrası ile Almanya'da Bayreuth Festivali'ne katıldı. Burada kuarteti ile birlikte Deutsche Oper Berlin'in 1. Keman üyesi olan Daniel Draganov ile çalışıp konserler verdi. Aynı festivalin Barok ve festival orkestrasıyla da Almanya turnesine katıldı. 2011 yılında Ayvalık'ta AİMA'nın düzenlediği masterclass'ta Çiğdem İyicil, Lukas David ve Andre Bielow ile çalıştı. 2012 yılında Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası'nın sınavını kazanarak orkestra ile birlikte Hollanda-Amsterdam, Almanya-Berlin-Bonn, Belçika-Brüksel turnesine çıktı ve orkestrayla birlikte Beethoven festivaline katıldı.

2011 yılında Edirne Trakya Üniversitesi ve İzmir Yaşar Üniversitesi'nde düzenlenen oda müziği yarışmalarında kurmuş olduğu kuartetle birlikte jüri özel ödülü aldı.

Halen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Joshua Epstain'la yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2013 yılından itibaren Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde orkestra sanatçısı olarak çalışmaktadır.