Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
YAĞIZHAN DANIŞ

1991 yılında İzmir’de doğdu.1998-2001 yılları arasında İZDOB çocuk balesinde eğitim gördü.2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimine başladı. 4 yıllık lisans eğitimini 3 yılda bitirerek 2011 yılında mezun oldu.2010-2011 yıları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde Bale Sanatçısı olarak çalıştı.2011-2013 yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde çalıştı.2013 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde kadrolu bale sanatçısı olarak çalışmaya başladı.


Tüm bu yıllar arasında rol aldığım bale eserleri:

Ankara Devlet Opera ve Balesi:Notre Dame’ın Kamburu(grup),Harem Balesi(Yeniçeri). İzmir Devlet opera ve Balesi:Zorba (grup ve monalius), Ateş Kuşu(grup), Othello(grup), Don Kişot(4 Toledor erkek), Silvia, Giselle(Köy Pax de Deux) Güldestan, çakırcalı efe(çakırcalı efe ve Kara ali), Kösem Sultan (iki Kumandan), Kerbela (Misafir Sanatçı olarak)


Tüm bu yıllar arasında rol aldığım opera eserleri:

İzmir Devlet opera ve balesi:Muhteşem Süleyman(Erkeklerin Dansı), Çingene Baron, Turandot,Ankara Devlet Opera ve Balesi:Seslerle Anadolu,Antalya Devlet opera ve Balesi:Don Goıvannı, La Traviata, Anadolu Sihiri, Tangopera Antalya Devlet Opera ve Balesi:Aspendos Yüzyılların Aşkı(Kesos), Umut, V. Murad(V. Murad2ın Hayali ve Apolloon), Çeşmebaşı(iki çift), Judith(4 kahin), Othello(İago ve grup), Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Afife, 3 Silahşörler, Dört Mevsim İlk olarak 2011 yılında düzenlenen tüm operaların katılımıyla yapılan Mehmet Balkan’ın Kuğu Gölü eserinde vals, Polonez ve İspanyol dansında rol aldı.