Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
NAZLICAN FIRAT

1992 İstanbul - Kadıköy doğumlu. 1996 yılında, amatör olarak bale yapmaya başladı. 1999 yılında İstanbul Universitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yarı-ZamanIı Bale eğitimi almaya başladı. 2002 yılında İstanbul Devlet Konservatuvarı Tam-ZamanIı Bale bölümünü kazandı. -2004 yılından 2009 yılına kadar İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sözleşmeli olarak çalıştı. 2008 yılında, Uğur SEYREK'in düzenlemiş olduğu ASPAT Bale Kampı'na katılılarak; Uğur SEYREK, Ayfer ZEREN ve Deniz ALP'den dersler aldı. 2008 yılının yazı, Londra'nın çeşitli yerlerinde bir çok bale workshop'una katıldı. 2009 yılında Devlet Sanatçısı Meriç SÜMEN'den uzun süreli özel eğitim aldı. Ve aynı yıl İrek MUKHAMMEDOV'un workshop'larına katıldı, 2010 yılında İstanbul Dans Platform'a katıldı. Vladimir MALAKHOV, Polina SEMİNOVA gibi isimlerle çalıştı. 2010 yılında, eğitiminin Lisans kısmı için Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nü kazandı. 2010-2012 yılları arasında, Ankara Devlet Tiyatroları ile dansçı olarak bir çok temsil ve turneler yaptı. 2013 yılında, Holland CodArts Academy modern dansçıları ile Hacettepe üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı anlaşmalı olarak pedagoji eğitimi alarak, temsiller yapmıştır. -2014 yılında Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'ndan mezun oldu ve aynı yıl bölümün Yüksek Lisans'ına girmeye hak kazandı, 2015 yılında Uluslararası Impulstanz Viyana Dans Festivali' ne giderek dünya çapında ki profesyonel eğitmenlerin Wokshop' larına katıldı. -2016 yılında Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'nın Tezli Yüksek Lisans'ını bitirip Master diplomasını aldı.


1999-2002 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda YarıZamanlı Bale eğitimi 2002-2010 yıllarında İstanbul Devlet Konservatuvarı Tam-Zamanlı Bale bölümü eğitimi 2010-2014 yılında, Lisans eğitimi Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü eğitimi 2013 yılında I yıl süreyle, Holland CodArts Academy modern dansçıları İle Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı anlaşmalı olarak pedagoji eğitimi 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat dalı bölümünde klasik bale eğitmenliği üzerine tezli yüksek lisans 2008 yılında I ay süreyle, Uğur SEYREK'in düzenlemiş olduğu ASPAT Bale Kampı'na katılılarak; Uğur SEYREK, Ayfer ZEREN ve Deniz ALP'den dersler 2008 yılının yazı, Londra'nın çeşitli yerlerinde bir çok bale workshop'larına katıldım. 2009-2010 yıllarında Devlet Sanatçısı Meriç SÜMEN'den özel eğitim aldım. ve aynı yıl irek MUKHAMMEDOV'un workshop'larına katıldım. 2010 yılında İstanbul Dans Platform'a katıldım. Vladimir MALAKHOV, Polina SEMİNOVA gibi İsimlerle çalıştım. 2010-2012 yılları arasında, Ankara Devlet Tiyatroları ile dansçı olarak bir çok temsil ve turnelere katıldım. 2015 yılında Uluslararası Impulstanz Viyana Dans Festivali' ne giderek dünya çapında ki profesyonel eğitmenlerin Wokshop' larına katıldım. 2013 yılından beri Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Misafir Sözleşmeli Bale Sanatçısı olarak çalışmakta bulunmaktayım.


GALERİ