Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
CUMHUR İBİLİ

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı' nda Oğuz ÇİMEN, Aydın UŞTUK ve Doç. Dr. Alper KAZANCIOĞLU ile çalıştı. Foniatriye merak duyarak, öğrenim hayatı boyunca Dr. İlter DENİZOĞLU ile Alsancak Devlet Hastanesi'nde vokoloji üzerine çalıştı.


Pedagog Güzin GÜREL, Pedagog Sebahat TEKEBAŞ, Burak BİLGİLİ, Antonio MARCENO ve Wieland SATTER' in ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. 2012 yılında mezun oldu. Vokal koçu Sylvain SOURET ile şan ve repertuvar çalışmalarına devam etti.


2013 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi' nde koro sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Bruna BAGLIONI ve Tanju NEBOL ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.


Samsun Devlet Opera ve Balesi' nde sahnelenen; L. BERNSTEIN' ın West Side Story adlı müzikalinde Snowboy W. A. MOZART' ın Die Zauberflöte adlı eserinde Monostatos H. Taner' in Keşanlı Ali adlı Müzikalinde Bileyci Temel G. VERDI' nin Un ballo in maschera adlı eserinde Il primo giudice ve Servo Selman ADA' nın Aşk- ı Memnu Operasında Beşir G. PUCCINI' nin Tosca Operasında Spoletta rolleri ile sahne aldı.


2017 yılından itibaren Mersin Devlet Opera ve Balesi' nde çalışmaktadır.