Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
GİZEM KARAKURT

10 Şubat 1993 yılında doğdu. 1996 yılından itibaren Atatürk Spor Salonu'nda 3 yıl boyunca ritmik jimnastik yaptı. 2000 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı'nda baleye başladı. Ümran ÜREY, İlknur KARTAYMAZ, Özge BABAHAN ATUNER, Gülen TEKEBAŞ, Gizem TEKEBAŞ, Maria YILMAZ, Tülin ÖZSOY, Alexander VOLKOV isimli hocalardan ders aldı. 2006 yılına kadar yarı zamanlı olarak eğitimine devam etti. 2011 yılında lise devresini bitirdi.. La Sylphide, Paquita, Fındıkkıran rol aldığı eserler arasında yer almaktadır. Aida ve Bir Yaz Gecesi Rüyası eserleri ile Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde çocuk sanatçı olarak görev aldı. Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Sözleşmeli Bale Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.


EARLY YEARS AND EDUCATION
Born in February 10th, 1993.
1996, Started her studies in the field of rhythmic gymnastics for three years.
2000, Started her dancing career with ballet art at Mediterranean University Antalya State Conservatory.
Continued her studies until 2006 with instructors such as Ümran ÜREY, İlknur KARTAYMAZ, Özge BABAHAN ATUNER, Gülen TEKEBAŞ, Gizem TEKEBAŞ, Maria YILMAZ, Tülin ÖZSOY, Alexander VOLKOV.
2011, graduated from high school phase.

PROFESSIONAL CAREER
Performances, festivals;
* 'La Sylphide'
* Paquita
* The Nutcracker
* Child artist at Aspendos International Opera and Ballet Festival with the works 'Aida' and 'Midsummer Night's Dream', 'Lale Çılgınlığı', 'Anatolian Magic'

Continues her career still at Antalya State Opera and Ballet with temporary contract.