Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MEHLİKA KARADENİZ BİLGİN

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Şan-Opera eğitimi almaya başlamıştır.


2002-2003 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünden bölüm birinciliği ile; İhsan Doğramacı Üstün Başarı ödülüne layık bulunarak mezun olmuştur. 2003 Siemens Opera Yarışması'nda mansiyon ödülüne layık görülmüştür.Bu dönemde Müjde Çeliktaş ile şan çalışmalarına başlamış olan sanatçı 2007 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Solist Sanatçı olarak görevine başlamıştır.


2009 yılında Türkiye- Finlandiya 'Müzik Köprüsü' projesi kapsamında Savolinna Müzik Akademisi'nden Bariton Prof. Tom Krause ve Rejisör Eija Tolpo ile Türkiye'de şan ve reji çalışmaları yapmış olup; çalışmalara devam etmek üzere Finlandiya'ya gitmiştir. Bu çalışma kapsamında Türkiye'de ve Finlandiya'da konserler vermiştir. Yine 2009 yılında 2. Genç Solistler Şan Yarışması'nda 3. ödülüne layık görülmüş ve Gala Konser vermiştir.


Bir dönem Başkent Üniversitesi Konservatuvarı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda eğitimci olarak çalışmıştır.


Allegra Ensemble'ın kurucu üyelerinden olan sanatçı, grup ile birçok şehirde ve yurt dışında konserler vermiştir.


Mehlika KARADENİZ BİLGİN halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Solist Sanatçı olarak görev yapmaktadır.