Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Göbekli Tepe
BAŞAK ÖZBEK BOSTAN

1991 yılında Antalya'da doğdu.2001 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin Çocuk Balesi'ne katıldı.2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı bale Bölümü'ne girdi. Lise ve Üniversitesi eğitimini Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda devam etti. 2011 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde dans etmeye başladı.


Görev aldığı bale eserleri:

Budala, Anna Karenina, Salome, Mevlana'nın Çağrısı, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Don Kişot, Aspendos Yüzyılların Aşkı, Notre Dame'ın Kamburu, V. Murad, Afife, Kuğu Gölü, Üç Silahşörler, Fındıkkıran, Üç Renk.


Görev aldığı opera eserleri:

Lale Çılgınlığı, Anadolu Sihri.


Görev aldığı festivaller:

Aspendos Uluslararası opera ve Bale Festivali, Eskişehir Opera ve Bale Günleri, İstanbul Opera Festivali.


Early Years and Education
Born in Antalya in 1991.
Joined Antalya State Opera and Ballet Children's Ballet in 2001.
Entered Hacettepe University State Conservatory, Ballet major in 2002.
Completed her high school and undergraduate studies at Mediterranean University State Conservatory.

Professional Career
Started her dancing career in 2011 at Antalya State Opera and Ballet.
Performances, festivals;
'Idıot', 'Anna Karenina', 'Salome', 'The Call of Rumi', 'A Midsummer Night's Dream', 'Don Quixote', 'Aspendos, Love Of Centruies', 'Notre Dame de Paris', 'Murad V', 'Afife', 'Swan Lake', 'Three Musketeers', 'The Nutcracker', 'Three Colors'.

Aspendos International Opera and Ballet Festival, Eskişehir Opera and Ballet Days, İstanbul International Opera Festival.

Performances in opera works;
'Lale Çılgınlığı', 'Anatolian Magic'