Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ASENA ÖKTE


1990 yılında Aydın'da doğdu , bale hayatına 5 yaşında İstanbul' da özel bir bale kursunda başladıktan sonra 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 4 yıl bale eğitimi aldı ve 2001 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda profesyonel bale eğitimini devam ettirdi , 2011 de lisansını tamamlayarak mezun oldu. 4 yıl İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde dans ettikten sonra İstanbul'a geri döndü. 2015 yılından itibaren de İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde profesyonel dans hayatına devam etmektedir.


DANS ETTİĞİ BAŞLICA ESERLER VE ROLLER:

Queen of Dryads ( Don Quixote ) , Four Liittle Swans ( Swan Lake ), Amor ( Don Quixote ) , 3 Odalisques ( Le Corsaire ) , Drum Dance ( La Bayadere ), Blue Bird Pas de Deux ( The Sleeping Beauty ) , Peasent Pas de Deux ( Giselle) , Fairies ( The Sleeping Beauty ) , Kitri's Friends ( Don Quixote) Diamond Fairy ( The Sleeping Beauty ), Spring Pas de Deux ( 4 Mevsim Vivaldi)


KATILDIĞI BAŞLICA WORKSHOPLAR ve MESLEKİ DENEYİMLER:

Bulgaristan (Varna) , İtalya (Bari) , Almanya (Berlin) , Rusya (Moskova) , Amerika (NYC, Chicago, Cincinnati, Kansas city, Colorado) gibi çeşitli ülkelerde klasik bale, modern dans workshoplarına katılmıştır. 2014 te İtalya Bari'de katıldığı International Ballet and Contemporary Dance Competition 'da dans ettiği modern koreografiyle en iyi 10 koreografi arasında seçimiştir.


GALERİ