Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
TANSU KARPINAR

1982 yılında Aydın'da doğdu. 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Ana sanat Dalı'na kabul edildi.1999 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli sanatçı olarak göreve başladı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Bölümü'nden Haşim Yedican'ın öğrencisi olarak mezun oldu. 2006 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkesrası'nın açtığı kadro sınavını kazandı ve kadrolu sanatçı olarak çalışmaya başladı. Bu güne kadar Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, ODTÜ Gençlik Orkestrası ve Borusan Filarmoni Orkestrası gibi orkestralarda birçok konserde görev aldı.


Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi´nde kadrolu sanatçı olarak görev yapan Tansu KARPINAR, her yıl yurtiçi ve yurtdışında çeşitli konserler vermeye devam etmektedir.