Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SERHAT KONUKMAN

Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera-Şan Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. Lisans programı boyunca, Dan Konstantin ve Prof. Prkin Kırgız'la şan çalışmalarına devam etti. 2005 yılında kabul edildiği Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Opera-Şan Yüksek Lisans programı süresince ve sonrasında Oylun Davran Erdayı ile şan çalışmalarını sürdürdü.

2006-2011 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak görev yapan Konukman, 'Cosi Fan Tutte' -Guglielmo-, 'Rita' -Gasparo-, 'IV. Murat' -Topal Recep Paşa-, 'Manon Lescaut' -Lescaut-, 'Öylesine Bir Dinleti' -Bariton-, 'Tiyatro Entrikaları' -Procolo-, 'Cem Sultan' -Sinan Paşa-, 'La Boheme' -Schaunard- gibi rollerle ilgili eserlerde solist olarak görev almıştır.

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nda 'Doktora' programına kabul edilen Konukman, 2011 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı solist sınavını kazanarak, Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin solist sanatçılarından biri olmuştur.

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde 2011-2014 sanat sezonları boyunca sahne aldığı eserler;
Figaro'nun Düğünü - 'Germont'
Lucia di Lammermoor - 'Enrico'
La Traviata - 'Germont'
Macbeth - 'Macbeth'
Don Giovanni - 'Don Giovanni'


GALERİ