Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SÜLEYMAN ERDEM KAPUSUZ

1988 Almanya doğumludur. Müzik yaşamına 7 Yaşında piyano dersleri alarak başladı. 2007 Yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Koro Bölümünü kazandı. Nuray SARIOĞLU ve Oylun ERDAYI ile şan çalıştı.

2011 Yılında Nuray SARIOĞLU'nun öğrencisi olarak mezun oldu. Aynı yıl açılan sınavı kazanarak Samsun Devlet Opera ve Balesinde iki yıl görev aldı. Çalıştığı rejisörler arasında Murat ATAK, Gürçil ÇELİKTAŞ, Aytaç MANİZADE, Recep AYYILMAZ, Zeynep ÇELEN TAMER, Aylin BOZOK, Yunus Emre BOZDOĞAN ve Vincenzo Grisostomi TRAVAGLINI bulunmaktadır.

2013 Yılında KBADÇK'da ses sanatçısı olarak iki buçuk yıl, Devlet Tiyatrolarında da yardımcı oyuncu olarak bir buçuk yıl görevde bulundu.

Akademik çalışmalarına Ankara Üniversitesi Müzik Yorumculuğu alanında Doç. Elif ÖNAL ÇUBUKÇU ile devam etmekte olup, Almanya Hochschule für Music und Theater in Hamburg'da Erasmus yapmıştır. Prof. Gundula SCHNEIDER ile Hauptgesang derslerine katılmıştır. Çalıştığı Rejisörler arasında Prof. Philipp HIMMELMANN ile Operconcisa ve Prof. Wolfgang ANSEL ile Sihirli Flüt Operası 'Sarastro' rolü bulunmaktadır. 2018 Yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarından, Ahmed Adnan SAYGUN'un Ses ve Piyano İçin 10 Türkü Op.41 Adlı eserini tez konusu olarak incelemiş ve mezun olmuştur. 2019-20 Yılından Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinde Müzik Bilimleri alanında Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

T.S.K. Armoni Mızıkası ile sayısız konserler veren sanatçı, 2015 yılından itibaren sanatsal çalışmalarına Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde devam etmektedir.


Ankara DOB Rol Aldığı Eserler


- G. Verdi - La Traviata 'Marchese'
- G. Puccini - La Bohème 'Alcindoro'
- J. Offenbach - Les Contes D’hofmann 'Lindorf'
- J. Offenbach - Paris Hayatı 'Urbain'
- O.Demiriş- IV.Murat ' Bekri Mustafa'
- O.Demiriş- IV.Murat 'Kara Mustafa Paşa'
- M.S. Ezgi - Ayşe - 'Niko'


Kapusuz; evli ve bir çocuk babasıdır.


GALERİ