Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
NURCAN ALKAÇ

1983 de Merzifonda doğan Nurcan Alkaç, Yabancı Dil Ağırlıklı Liseden 2001 yılında mezun oldu. Lise döneminde Belediye Konsevatuvarının THM Topluluğuna girerek solist ve korist olarak konserlerde görevler aldı. Aynı yıllar Amasyada THM dalında düzenlenen Ses Yarışmasında birincilik ödülüne layık görüldü.


Ardından 2002 senesinde Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümünü kazandı. Ankara Devlet Opera Ve Balesi Sanatçısı Edip Arman'ın öğrencici oldu.İlk şan eğitimine Edip Arman'la başlayan Nurcan Alkaç lisans eğitimi süresince Arman'la Lied yorumu üzerine çalışmalar yapmıştır.


2002-2004 Ankara TRT Çoksesli Gençlik Korosunda yer aldı. 2004 yılında Moldovalı Sanatçı Soprano Maria Bieşu'dan özel şan dersleri aldı. 2005 yılında Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Ferda Yetişer'in kısa bir süreliğine öğrencisi oldu. 2006 yılında Prof.Dr.Suna Çevik yönetiminde kurulan 'Akademik Koro' ile konserlerde görev aldı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan Anasanat Dalından onur listesinde mezun oldu. 2006-2008 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Şule (Durham)Köken ile şan çalışmaya başladı.Bu sırada Ankara Devlet Opera ve Balesi Piyanisti Artem Makarov ile eşlik çalışmaları yaptı.


2008-2010 Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünce açılmış olan sınava girerek Misafir Koro Sanatçısı olarak çalişmaya hakkazandı. Mersin Devlet Opera ve Balesi bünyesinde , korist olarak yer aldığı eserler: G.Puccini/Luisa Miller ,Turgay Erdener/İstanbulname, Carl Orff/Carmina Burana,J.Strauss /Yarasa opereti,Ç.Işıközlü/Dudaktan Kalbe,G.Puccini/Tosca,G.Faure /Requiem,Mustafa Erdoğan/Sesleniş Orotoryosu.


2011 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi müdürlüğünce açılmış olan sınavı kazanarak,misafir koro sanatçılığı görevine Samsun DOB ile devam etmektedir. Samsun Devlet Opera ve Balesi bünyesinde,korist olarak yer aldığı eserler: G.Puccini/La Bohem,Turgay Erdener/İstanbulname,M.Theodorakis/Zorba,E.Kalman/Çardaş Prensi,G.Puccini/Madam Butterfly,Birjan ve Sara,W.A.Mozart/Sihirli Flüt,L.Bernstein/West Side Story,Tolga Taviş/Hekimoğlu,Yalçın Tura/Keşanlı Ali Destanı,Çocuk oyunu Masal şatosu. Soloist olarak görev aldığı eserler: Aliş Maviş çocuk operası(Bülbül) Şen Dul(Margo) West Side Story(Consuela)


2012 yılında İlk Adım Sanat Flarmoni Orkestrası ile ,besteci-piyanist -orkestra şefi Paolo Savio yönetiminde düzenlenen konserde solist sanatçı olarak görev almıştır. 2013 yılında MezzoSoprano Bruno Baglioni ile masteclass çalişmalarına katılmış olan Nurcan Alkaç,masterclass sonrası düzenlenen konserde solist olarak görev almıştır. 2015 yılı nisan ayında Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile şef Naci Özgüç yönetiminde düzenlenen Amedeus konserinde solist sanatçı olarak görev almıştır.


Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde misafir koro sanatçısı olarak çalişmalarını sürdüren Nurcan Alkaç,2008 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi korrepetitörü ve şan pedagogu Lidya Pronina ile başladığı şan çalişmalarına halen devam etmektedir.


GALERİ