Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MAHMUT ÇETİN KIRANBAY

1985 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi ve Prof. Mustafa Yurdakul' un öğrencisi oldu. 1991 yılında Devlet Konservatuvarını bitirerek, 1992 yılında Ankara Devlet Operasına solist sanatçı olarak atandı.


Halen çalışmalarına Ankara Devlet Opera ve Balesinde solist sanatçı olarak devam eden Çetin Kıranbay' ın repertuarında bulunan eserlerden bazıları şunlardır.


Rigoletto (Rigoletto), Macbeth (Macbeth), Il Trovatore (Il Conte di Luna), Un Ballo in Maschera - Maskeli Balo (Renato), E'lisir d'Amore - Aşk İksiri (Belcore), Don Pasquale (Dr. Malatesta), Faust (Valentine), La Bohème (Marcello), Arşın Mal Alan (Süleyman), Der Zigeunerbaron - Çingene Baron (Konte Carnero), Turandot (Ping), Mahagonny (Bill), Carmen (Morales), I Puritani (Sir Riccardo Forth), Madama Butterfly (Sharpless), Midas'ın Kulakları (Midas), I Pagliacci - Palyaçolar (Silvio), Don Giovanni (Masetto), Yolanta (Robert), Ali Baba ve Kırk Haramiler (Abdullah), Atatürk Oratoryosu, vs...