Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
PELİN ATAY

1988 yılında Eskişehir'de doğdu. Kontrabas eğitimine 9 yaşında kursiyer öğrenci olarak girdiği Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü'nde Doç. Esra Gül Atalay ile başladı ve tam zamanlı öğrenciliğe devam ederek 2009'da lisans devresinden pekiyi derece ile mezun oldu. Eğitim süresi boyunca ve sonrasında birçok solo ve oda müziği konserlerinde görev aldı.

Anadolu Üniversitesi Anadolu Bas Club etkinlikleri kapsamında Prof. Volkan Orhon (2003) ve Aykut Durşen (2004) ile çalışma imkanı buldu. 2006-2007 öğretim yılının bahar döneminde Erasmus öğrenci değişim programı ile Polonya-Paderewsky Müzik Akademisi'ne giderek 6 ay Prof. Piotr Czerwinski ile çalıştı. 2007 yılında Çek Cumhuriyeti'nin Brno şehrinde düzenlenen 8. Uluslararası Kontrabas kursuna katıldı ve Catalin Rotaru, Ekkehard Beringer, Miloslav, Jelinek gibi önemli isimlerle çalışma imkanı buldu. 2008'de Bursa'da düzenlenen Bozo Paradzik'in master kursuna aktif olarak katıldı. 2008 yılında Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası'nın sınavını kazanarak yurtiçi ve yurtdışındaki konserlere katılmıştır.

Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Borusan Filarmoni Orkestrası, Anadolu Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası'nda görev aldı. 2009'da Almanya'da düzenlenen Kaleidescope Michaelstein Uluslararası Kontrabas kursuna aktif olarak katıldı. Bu kursta Thomas Martin, Silvio Dalla Tore, Boguslaw Furtok ile çalışma şansı oldu ve kursun final konserlerine katılmaya hak kazanan öğrenciler arasında yer aldı. 2009 Eylül ayında Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen 9. Uluslararası Kontrabas kursuna aktif olarak katıldı. 2010 Ağustos ayında Polonya'da düzenlenen 4. Dünya Kontrabas Festivali'ne aktif olarak katıldı. 2009 yılında kurulan anadolu Bas Orkestrası'nın üyesi oldu ve yurtiçinde konserlere katıldı. 2011 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu sınavı kazanarak sözleşmeli Kontrabas Sanatçısı olarak göreve başlamış ve halen aynı kurumda görevine devam etmektedir.


GALERİ