Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ERALP KIYICI

Bariton


1967 yılında anne ve babası da opera sanatçısı olan bir ailede dünyaya geldi. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında Keriman DAVRAN, Ayhan BARAN ve Mustafa YURDAKUL ile eğitimini tamamladıktan sonra bölüm birincisi ve okul üçüncüsü olarak mezun oldu.Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi´nde solist sanatçı olarak çalışmaya başladı.


İki kez arka arkaya TOBAV'ın verdiği yılın en iyi erkek sanatçısı ve 2010 yılında Semiha BERKSOY opera vakfının verdiği Mustafa İKTU onur ödülüne layık görüldü. Mersin ve Antalya Devlet Operalarının açılış konser ve temsillerinde yer aldı. Çetin IŞIKÖZLÜ'nün Ağrı Dağı Efsanesi eserinde Ahmet, Selman ADA´nın Ali Baba ve Kırk Haramiler eserinde Abdullah rollerinin dünya prömiyerlerini yaptı. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali ve İstanbul Opera Festivaline başladığı tarihten itibaren birçok kez katıldı.


Danimarka da G. Verdi'nin Aida operasında Amonasro rolünü seslendirdi. Moscova, Hırvatistan ve Estonyada festivallere katıldı. 2010 yılında İspanya’nın Gijon şehrinde ( La Laboral'de) G. PUCCINI´nin Tosca operasında Scarpia rolünü seslendirdi.Borusan İstanbul Filarmoni orkestrası ile G.Bizet Carmen operasında Escamillo rolünü ve C.ORFF´un Carmina Burana eserini seslendirdi. Hacettepe, Başkent ve Ankara Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.


Yurt içi ve dışında birçok konser ve temsillerde yer alan sanatçının seslendirdiği eserlerden bazıları şunlardır:


G. VERDI


Un Ballo in Maschera ( Renato)


La Traviata (Germond)


Rigoletto (Rigoletto)


Il Trovatore ( Conte di Luna)


Othello ( Jago)


Macbeth ( Macbeth)


Simon Boccanegra ( Simon Boccanegra )


Nabucco ( Nabucco )


Aida ( Amonasro )


Don Carlo ( Rodrigo )


G. PUCCINI


Madama Butterfly ( Scharpless )


Giannischicchi


Tosca ( Scarpia )


G. Bizet


Carmen ( Escamillo )


U. GIORDANO


Andrea Chenier ( Gerard )


G. ROSSINI


IL Barbieri di Siviglia ( Figaro )


W.A. MOZART


Cosi Fan Tutte (Guglielmo )


Don Giovanni (Don Giovanni )


C. ORFF


Carmina Burana


R. LEONCAVALLO


I Pagliacci ( Tonio )


A.BORODIN


Prince IGOR ( Prince IGOR )


Ferit TÜZÜN


Midas´ın kulakları (Midas)