Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ARALCAN KOCABEY

1990 yılında Ankara'da doğdu. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı'm kazandı. 2007 yılında burslu olarak Amerika'da Joffrey Ballet School'da eğitim gördü. 10 yıllık bale eğitiminin ardından 2011 senesinde mezun oldu. 2010-2011 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak çalışmaya başladı. 2012 yılında Yannick Boquin'den bale dansçılığı ve eğitmenliği üzerine eğitim aldı. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde bale eğitmenliği yüksek lisans eğitimine başlayarak, 2015 yılında başarıyla tamamladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde 2010 yılından itibaren birçok yurtiçiyurtdışı turnelerinde ve ülkemizde yapılan Uluslararası Bodrum Bale ve Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivallerinde dansçı olarak görev aldı.


kordo ve solist dansçı olarak rol aldığı eserlerden bazıları

Sevginin Bedeli, Notre Dame'ın Kamburu, Copcllia, Budala, Hamlet, Harem, Üç Silahşörler, Kuğu Gölü, Beethoven 7. Senfoni, Zorba, Uyuyan Güzel, Çakırcalı Efe, Dostlar Beni Hatırlasın, V. Murad, Yevgenİ Onyegin, Seslerle Anadolu, Amadeus ve Tannhauser. Bu eserlere bağlı olarak birçok değerli Türk ve yabancı koreograf ve bale eğitmeniyle çalışma İmkânı buldu.


Bu koreograf ve eğitmenlerden bazıları şunlardır:

Uğur SEYREK, Giovanni De PALIMA, Christine CAMILO, Yannick BOQUIN, Ivaylo ILIEV, Armağan DAVRAN, Merih ÇİMENCİLER, Volkan ERSOY, ihsan BENGİER, özden AKTÜRK, Mehmet BALKAN, Robert DANVERS, Lorca MASSINE, Julian MOSS, Gyuıa HARANGOZO, ırek MUKHAMEDOV ve Nukri MAGALASHVİLİ. Sanatçı, halen Devlet Opera ve Balesi'nde dansçılık görevini sürdürmektedir.