Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
GÜLEYCAN KOCABEY

01.06.1989'da Ankara'da doğdu. Baleye altı yaşında başladı. İlkokulu TED Ankara Koleji'nde bitirdi. Baleye başladığı bale kursunda Royal Academy of Dance'ın sekiz kurunun sınavlarını yüksek derece ile geçti. 2000 senesinde H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı bale bölümünü kazandı. 2004 yılında Varna Bale Yarışması'nın akademisine katıldı. Loipa Araujo ve Tadeusz Matacz ile çalıştı. 2005 yılında Uğur Seyrek'in düzenlediği Aspat Dans Platformu yaz kampına katıldl. 2006 yılı, 22. Varna Bale Yarışmasında Türkiye'yi temsil etti. Akademide Elizabeth Platel ile çalıştı. Belarus'un Minsk şehrinde, Belarus Devlet Bale ve Koreografi Okulu'nda bir yıl eğitim gördü. 10 senelik bale eğitimini, I sene sınıf atlayarak 9 yılda bitirdi. 2010 yılında Dans Platform İstanbul'a katılarak Vladimir Malakhov ve Slava Samodurov ile çalışmalar yaptı. 2010-11 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde Misafir Sözleşmeli Bale Sanatçısı olarak çalışmaya başladı. 2012 yılında düzenlenen yaz okulunda Yannick Boquin'den bale dansçılığı ve eğitmenliği üzerine eğitim aldı. H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı'nda bale hocalığı üzerine iki senelik yüksek lisans eğitimini tamamladı.


Solist ve kordo olarak rol aldığı bale eserleri:

Uyuyan Güzel (Mavi Kuş Pas DeDeux, Taşlar), Harem (Çeşm-i Dil, Baş Cariye), V. Murad (Diana ve Apollon Pas DeDeux), Üç Silahşörler, Çalıkuşu, Zorba, Beethoven 7. Senfoni, This is Your Life,Notre Dame'ın Kamburu, Bitmemiş Senfoni, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Amazonlar, Yoz Döngü, Dostlar Beni Hatırlasın, Coppelia, Hamlet, Yevgeni Onyegin ..


Rol aldığı opera ve operet eserleri:

Çardaş Prensesi ( Pas De Deux), Yarasa ( Mavi Tuna Pas De Deux), Tannhauser, Rusalka Bu eserlere bağlı olarak; birçok değerli Türk ve yabancı koreograf ve repetitörle çalışma imkanı bulmuştur. Kendisi halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Aylıklı Sözleşmeli (Solist) bale sanatçısıdır.


GALERİ