Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MERVE EKŞİ

MERVE EKŞİ ÇAVDAR

1988 yılında Edirne'de doğdu. Müzik eğitimine 1999 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ı vurma çalgılar bölümünde başladı. Daha sonra eğitimine Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında devam etti.Eğitim sürecinde Tarkan Yedican ve Haşim Yedican ile çalıştı.2009 yılında aynı okuldan başarı ile mezun oldu.Eğitim sürecinde 'Vurmalı Çalgılar Bahar Konserleri' adı altında toplu ve solo konserler verdi.2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında okul öncesi müzik eğitimi ve işitme engelli çocuklara müzik eğitiminde öğretmenlik yaptı. Body Percussion ile ilgilendi ve Ankara'da body percussion tanıtım gösterisinde yer aldı. Ünlü jazz vibraphonist Jon Metzger ile caz vibrafon dersleri yaptı. Eğitim sürecinde ve mezuniyet sonrası döneminde Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir B.B. Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasında misafir sanatçı olarak konserler verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda müzisyen olarak çalıştı.2009 yılında Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi vurmalı çalgılar bölümünde öğretmenlik yaptı. 2010 yılında açılan sınav ile Samsun Devlet Opera ve Balesi´ne Vurmalı Çalgılar Sanatçısı olarak alındı. Kadrolu sanatçı görevine halen Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında devam etmektedir.


Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde görev aldığım eserler; Ali Baba ve 40 Haramiler Senfonik Konserler İstanbul Name Korsan Kontes Mariza Güldestan Kurtuluş Film Müzikleri Bach Alla Turca Seslerle Anadolu Batı Yakası Hikayesi Üç Silahşörler Bu Vatan Bizim IV. Murat Birjan ve Sara Uyuyan Güzel Şendul Binbir Gece Masalları Carmina Burana Saraydan Kız Kaçırma Carmen Zorba Bir Tenor Aranıyor La Boheme Madama Butterfly Çardaş Prensesi Don Kişot Venedik'te Bir Gece