Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
KAZIM ERDEM ÖZDEMİR

1986 yılında Araklı/Trabzon'da doğdu. İlköğrenimini Adana'da tamamladıktan sonra 1999 yılında Adana Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü'nün sınavını kazandı. 2003 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı'nın sınavını kazandı. Dört yıllık eğitimi süresince ana dal şan eğitimini Dr. A.Muhip ŞANAL ile sürdürdü 2007 yılında aynı bölümden mezun oldu.


2006-2007 yılları arasında Prof. Suna ÇEVİK yönetimindeki Gazi Akademik Korosu´nda korist ve solist olarak görev aldı.


2007 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği Bilim Dalı sınavını kazanarak şan eğitimi üzerine yüksek lisans eğitimine başladı. Eğitimini Doç. Dr. Tülin MALKOÇ ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Licinio MONTEFUSCO ile sürdürdü.


2010 yılında yüksek lisans eğitimini 'Basbariton Sesler İçin Düzenlenmiş Piyano Eşlikli Türkülerin Ses Eğitiminde Kullanılabilirliği' başlıklı tezini savunarak tamamladı.


2007-2008 yılı içinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı´nda Ses Eğitimi (Şan) öğretim görevlisi olarak görev yaptı.


2008 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde korist sanatçı (basbariton) olarak göreve başladı. Birçok eserde ve konserde solist sanatçı olarak görev aldı. Halen Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nde koro sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.