Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DİLARA YANAR

1987 yılında Almanya'nın Hamburg kentinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Adana'da tamamladıktan sonra 1998 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın açtığı sınavı kazanarak Viyolonsel bölümüne kabul edildi. 3 senelik viyolonsel eğitiminin ardından lise ve üniversite öğrenimi için Sahne Sanatları Opera Şan Anasanat dalına geçiş yaptı.


Eğitimine M. Levent Taşkesen ile devam etti. Okul hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışında konser, yarışma ve festivallere katılarak okulunu ve ülkesini temsil etmiştir. 2008 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan birincilikle mezun oldu. Aynı yıl Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün açmış olduğu sınavı kazanarak göreve başladı. Halen Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nde görevine devam etmektedir.


GALERİ