Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ELİF ÖRÜNK ALPAY

ÖZGEÇMİŞ

1979 yılında Mersin'de doğdu. 1996 yılında İçel Anadolu Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümünü kazandı. TRT Ankara Gençlik Korosu'nun sınavlarını kazanarak dört yıl Prof Mustafa APAYDIN ve Feruzan ESMERGÜL'le çalıştı. Öğrenciliği süresince Suna KORAT ve Hülya KAZAN'la kısa sürelerle çalışma fırsatı buldu. Ayrıca Pakistan Elçilik Okulunda (PESG) İngilizce Müzik dersleri verdi. 2000 yılında mezun olarak Mersin'e döndü.


Bir süre Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Solist Sanatçısı Fahri ÖNOĞLU ile çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra yine Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Solsit Sanatçısı Zeynep TATLIPINAR KAĞNICI ile şan çalışmalarına üç sene devam etti. İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Solist Sanatçısı Anna CHUBUCHENKO ile bir süre çalıştı. 2005 yılından bu yana Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde, 2008 yılından bu yana ise Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nde Koro Sanatçısı olarak görev yapmaktadır.


Solo görev aldığı eserler;

Opera Zamanı ' Alto Solo' Keloğlan'ın Sırrı ' Küçük Çınar´