Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
TUTKU BARIN RAHMEDOV

1980 Yılında Ankara'da doğdu. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale bölümünden mezun olduktan sonra 1999 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde Yerli Misafir Bale Sanatçısı olarak göreve başladı .Hemen hemen tüm eserlerde hem solo dansçı hem de grup dansçısı olarak görev aldı. 2010 yılında Mersin DOB Müdürlüğü'nün açmış olduğu 'Stajyer Bale Sanatçısı' sınavını kazanarak bu kurumda Kadrolu Bale Sanatçısı olarak göreve başladı.


Başlıca görev aldığı eserler;

Damdaki kemancı, Korsan, 1001 Gece Masalları, Giselle, Hurrem Sultan, Dostum Akdeniz, Şımarık Kız, Kraliçe Aba, Mavi Tuna, Bach Oryantal, Şehrazat, Çağrı, Bach Oryantal, Carmen-Suit, Bir YazGecesi Rüyası, Güldestan, Don Kişot, Çalıkuşu, Zorba, Notre Dame'ın Kamburu, Piri Reis, Fındıkkıran