Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
YUSUF ZİYA BÜYÜKASLAN

21.02.1979 Adana´da doğdu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarında lise eğitimimi tamamladıktan sonra; Üniversite eğitimini de Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera-Şan Anasanat dalında tamamlayarak mezun oldu. 2001 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesinde Yerli Misafir Koro Sanatçısı olarak çalışmaya başladı.Halen çalışmakta olduğu bu kurumda koro sanatçılığı görevimin dışında birçok eserde solist olarak görev aldı.


Solist olarak görev aldığı eserler

Luisa Miller ,La Traviata ,Carmen, Tosca,Madama Butterfly, Rigoletto,Gianni Schicchi ,Arşın Mal Alan, Aşk-ı Memnu ,IV. Murat, Yusuf ile Züleyha, Fantastik, İstanbulname, Damdaki Kemancı , Kiss Me Kate, Mançalı Adam, Çanakkale´de Zaman ,Folklorama, Seslerle Anadolu, Karyağdı Hatun, Lüküs Hayat


Müzikli Çocuk Oyunları

Sihirli Palto, Karagöz ile Hacivat, Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler,Sihirbaz Ozz, Keloğlan´ın Sırrı.