Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
NİLAY KARAKAŞ

1978 yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda fagot eğitimi aldı. Okul etkinliklerinde ve konserlerde solist olarak görev aldı. 2002 yılında mezun oldu. Aynı yıl Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün Yerli Misafir Sanatçı Statüsünde açmış olduğu sınavı kazanarak Mersin DOB Müdürlüğü Orkestrası'nda fagot sanatçısı olarak göreve başladı. 2002-2009 yılları arasında sahnelenen ve seslendirilen senfonik konser, opera ve bale eserlerinde 2. fagot sanatçısı olarak performans gösterdi. 2009 yılından bu yana sahnelenen tüm eserlerde ise 1 . fagot sanatçısı olarak görev aldı.


2013 yılında Besteci Selman Ada'nın kendisine ithafen bestelediği 'Fagot İçin Fantezi' eserini yorumladı.


2011 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açmış olduğu Orkestra Fagot Sanatçısı sınavını kazanarak göreve başladı.


Sanatçı halen Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde hem orkestra sanatçısı hem de Orkestra Müdürü olarak görev yapmaktadır.