Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
ALİ BASMACI

1985 yılında İzmir’de doğdu,2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. 2005-2006 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde çalıştı. 2006 yılından itibaren Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde çalışmaktadır.


Görev aldığı eserler:

Fındıkkıran, Kuğu Gölü, Üç Silahşörler, Eva, Dr. Jivago, Harem, Bahçesaray Çeşmesi, Çeşmebaşı, Carmina Burana, Salome, La Bayadere, Folklorama, Peter ve Kurt, Aida, Damdaki Kemancı, West Side Story, Sevil Berberi, La Traviata, İstanbulname, Rusalka,Zaide,Anna Karennina,Güldestan, Ali Baba&40 Haremiler,Korsan, IV. Murad, Carmen, Yarasa, Sevil Berberi, Mutlu Prens, Türküyem,Aspendos Yüzyılların Aşkı, Umut, Tangopera, Anadolu Sihri, V. Murad, Judith, Çeşmebaşı, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Afife, 3 Silahşörler, Dört Mevsim


GALERİ