Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BESTE ÜSTÜN

1988 yılında İstanbul'da doğdu. 1995-2006 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Art Akademik Bale Okulu'ndan bale eğitimi aldı. İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü'nden 2006 yılında mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modem Dans Ana Sanat Dalı'm kazandı. 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Dans Bölümü'nden Okul Birincisi olarak mezun oldu. Aynı yıl mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Ana Sanat Dalı'nda asistan olarak derslere girdi. Son sınıf öğrencisi İken sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaya başladığı Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'nda sanat yaşamına devam etmektedir. Devlet Balesi ile pek çok eserde dans etmiş, yurt içi ve yurt dışı turnelere katılmıştır. Dansçılık kariyerinin yanında halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde dans dersleri vermektedir.


MODERN DANS TOPLULUĞUNDA DANS ETTİĞİ ESERLER VE KOREOGRAFLAR

Yaşam Ağacı (Özgür Adam İnanç),Bahar Ayini (Raif Rossa), Bolero (Ricardo Fernando),Semah (Binnaz Dorkip), In Fusion İn (Annabelle Lopez Ochoa), Bir Yaz Gecesi Rüyası (Hans Henning Paar) ,Gündüz Gece (Roberto Scafati), Arda Boyları (Özgür Adam İnanç), Sanatın İfadesi (Stephen Dellatre), Yanlışların Suçu (Anna Akaball), Cinderella (Anna Vita), Fındıkkıran (Anna Akaball), Frida (Özgür Adam İnanç)


ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİNDE DANS ETTİĞİ OPERA ESERLERİ

Seslerle Anadolu, Aida, Venedik'te Bir Gece, Çardaş Prensesi, Yusuf ile Züleyha, Tannhauser Bir Tenor Aranıyor, Ali Baba & 40 Haramiler, Rusalka, Yarasa, Arşın Mal Alan (Koreografi Asistanı), Paris Hayatı (Repetitör)


GALERİ