Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BAHAR KELEŞ

1985 yılında Ankara'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümü Yüksek Lisans mezunudur. 06-07 Sanat sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesinde Bale Sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde sergilenmekte olan eserlerde görev almaktadır,


Okul eğitmenleri;

Müride Sun Aksan, Aysulu Tokombeyava, Boris Barannikov, Nurdan Sinkil, Vladimir Tolstukhine Nikolaevich, Ludmila Patapoviçi, Gennadi Potapoviçi.


Görev Aldığı Eserler;

Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü (2006-2015) Kuğu Gölü, Zorba, Coppelia, Carmina Burana, This is Your Life, Beethoven 7, Senfoni, Rusalka, İn Light and Shadow, IV. Murad, Just One of Those Things, Seslerle Anadolu, Amazonlar, Fındıkkıran, Anna Karenina, Harem, Aida,Uyuyan Güzel, Gişelle, Carmen, Üç Silahşörler, Çalıkuşu, Tannhauser, Notre Dame 'm Kamburu, Bir Yaz Gecesi Dönümü Rüyası, V.Murad, Sevginin Bedeli, Kont Dracula, 5 Tango's, Sync, Bolero


Çalıştığı Koreograf ve Repetitörler;

Yannick Boquin, Robert Denvers, Giovannı Di Palma, Gyula Harangozo, Lorca Massine, Ivaylo Iliev, frek Mukhammedov, Nugzar (Nukri) Magalashvili ,Medea Magalashvili, Mauricio Wainrot, Elif Poyrazoğlu, Zeynep Sunal, Merih Çimenciler, Uğur Seyrek, Loretta Livingston, Leslie Peck, Mehmet Balkan, Armağan Davran, Volkan Ersoy, Murat Akoğlu, Jan Linkes, Beyhan Murphey, Alexander Zhembrovskyy, Young Soon Hue, Sergei Terechenko, Natalia Arobelidze, Merih Çimenciler, Ayfer Zeren, Serhat Güdül, Ludeviko Einaudi, Nils Christi, Boris Blankov.


Görev Aldığı Turneler;

2007 - 'Kuğu Gölü' - 14. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali (Ankara Devlet Opera vc Balesi)


2008- 'Sync/Carmina Burana' - 6. Bodrum Uluslararası Bale Festivali (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2008 - 'Kuğu Gölü' - 15. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2008 - 'Carmina Burana' - 5'inci Marmaris Ulusal Bale Günleri (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2008 - 'Çalıkuşu' - İstanbul/Türkiye (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2009 - 'Carmina Burana' - Türk Ülkeleri Geleneksel Ağrı Dağı Kültür ve Sanat Günleri AğrıDoğu Beyazıt/Türkiye (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2009 - 'Gişelle' 16. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2010 - 'Aida' - l . İstanbul Uluslararası Opera Festivali (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2010 - 'Harem' - Shanghai/Çin (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2010 - 'Harem' - Dortmund/AImanya (Ankara Devlet Opera ve Balesi)


2010 - 'Çalıkuşu' - İstanbul/Türkiye (Ankara Devlet Opera ve Balesi)