Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BÜLENT ARSLAN

1973 yılında Ankara'da doğdu.Eğitimini Kırıkkale üniversitesi Elektrik bölümünde tamamladı.4 yıl boyunca özel bir mühendislik şirketinde elektrik proje üzerine çalıştı.


1998 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açmış olduğu sınavı kazanarak Işık Uzmanı olarak göreve başladı.Sahne ışıklandırması ile ilgili,tüm eserlerde farklı alanlarda hizmet verdi.


Ankara devlet Opera ve Balesi'nce sahnelenen, Bir Tenor Aranıyor,Şarkılarla yaşamak,Ninniler günü,Eczacı,Nasrettin hoca gibi eserlerin, bir çok konser ve etkinliklerin ışık tasarımlarını üstlendi.Kurumumuzca sergilenen pek çok eserin gerek yurtiçi,gerekse yurt dışı farklı sahnelerde ışık uyarlamasını gerçekleştirdi.


Genel müdürlüğümüzce düzenlenen, Uluslarası festivallerin ışık sistemlerinin kurulumu esnasında alt yapı çalışmaları ve sahne ışıklandırmasıyla ilgili görev almaktadır.


GALERİ