Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MUSTAFA KORAY DAMCIOĞLU

1977’de Ankara’da doğdu. Öğrenimine 1995 yılında Prof. K.P.LISOVSKY ile başladı ve 2000 yılında Moskova Gnesin Müzik Akademisinden mezun oldu. Aynı yıl Antalya Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başladı. 2001 yılında Şan Pedagogu o.Univ.Prof. Lilia ILIEVA ile çalışmaya başladı. Ayrıca 1998 yılından itibaren Mietta SIGHELE ve Veriano LUCHETTI’nin Riva del GARDA (italya)’daki masterclasslarında çalıştı. Sanatçı Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçılığın yanı sıra Başrejisörlük V. görevini de sürdürmektedir.


Rol aldığı eserler:

TCHAIKOVSKY YEVGENI ONEGIN, IOLANTA, G. VERDI LA TRAVIATA, IL TROVATORE, AIDA, MACBETH, REQUIEM, PUCCINI TOSCA, MADAME BUTTERFLY, STRAUSS ELECTRA, G. BIZET CARMEN, MASCAGNI CAVALLERIA RUSTICANA, DVORAK RUSALKA, BEETHOVEN 9. SENFONİ, F. LEHAR ŞEN DUL, SMETANA SATILMIŞ NİŞANLI, G. VERDI AIDA.