Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
BANU DİDEM KAŞLIOĞLU

1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve ortaokulu bitirdikten sonra 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Flüt Bölümü'ne kabul edildi. Eğitimi süresince Gülsen Şatana, Saki Şarıl, Aycan Sancar ile flüt, Alain Boeglin, Aykut Doğansoy, Selim Öğüt ile oda müziği, Sabahattin Kalender, Nevit Kodallı, Necil Kazım Akses, Hikmet Şimşek ile orkestra dersleri aldı. 1995 yılında mezun olurken okul birincisi olduğu için 'Hacettepe Üniversitesi Öğrenci Bilim Teşvik Ödülü'ne, müzik bölümü birincisi olduğu için 'İhsan Doğramacı Özel Ödülü'ne layık görüldü. Aynı yıl misafir sanatçı olarak görev aldığı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda Rengim Gökmen ve Gürer Aykal'la çalışma imkanı buldu.

1995 yılında Mersin Üniversitesi'nin açtığı sınavı kazanarak Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak çalıştı. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile CARMEN FANTASY ve DEMMERSEMAN flüt konçertosunu solist olarak seslendirdi.

1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi kurulurken açılan sınavı kazanarak flüt sanatçısı olarak çalışmaya başladı. Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak çalışan Banu Didem Kaşlıoğlu birçok eserde 'solist flütçü' olarak görev yapmaktadır.