Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
MELDA ÖZKAN

1976 yılında İzmir'de doğdu. 1987 yılında Ankara Devlet Konservatuarı'nda klasik bale eğitimine başladı. Mezun olduktan sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde 3 yıl çalıştı. 1999 yılından Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin kuruluşuyla beraber dans etmeye başladı.2004 yılında Genel Müdürlük projesi olarak Beyhan Murphy’nin Güldestan Projesi’ne katıldı. 2011 yılında Koreografisi Mehmet BALKAN’a ait olan Genel Müdürlük tarafından projelendirilen Kuğu Gölü balesinde dans etti.Yozdöngü balesi ile Mısır,Malta, Giselle balesi ile Japonya, 2011 yılında kuğu Gölü balesiyle Prag, koreografisi Mehmet Balkan’a ait olan bahar Ayini balesiyle Kanada’da dans etti.2013 yılında Viyana’da gerçekleştirilen Impulstanz Fest’e katılarak modern ve jaz dans üzerine workshoplara katıldı.İksev’in düzenlediği Mehmet Balkan ile Master Class sertifika programına katıldı. Balance Body Universty pilates eğitmenlik sertifikasına sahiptir.


Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde görev aldığı eserler:

La Bayadere, Üç Silahşörler, Giselle, Kamelyalı Kadın, Vivaldi Mevsimler, Bigonzetti Turnpike, Balanchine Who Cares, Paquite, Beethoven 7, Fındıkkıran,


Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde görev aldığı eserler:

İkili Bale(Metropol, Big City), Seni seviyorum, Dansın Büyüsü, La Traviata, Şımarık Kız, Balanchine Serenad ve Arkadaşları, Üç Türk balesi, Rondo A La Turca, Kamelyalı Kadın, Senfonilerle Dans, Giselle, Dostum Akdeniz, İspanyol Rüzgarı, Bir Yaz Gecesi, Fındıkıran, Carmen, Carmina Burana, Dansın üç Rengi, Tuval, Çeşmebaşı, Yozdöngü, Ali Baba&40 haramiler, Bahçesaray Çeşmesi, Harem, Korsan, Sevil Berberi, Eva, Rusalka, La Bayedere, Anna Karenina, West Side Story, Güldestan, Mevlana’nın Çağrısı, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Don Kişot, Aspendos Yüzyılların Aşkı, Umut,V. Murad, Salome, Judith, Kuğu Gölü, Fındıkkıran, Afife, 3 Silahşörler,


Ayrıca sanatçı 2013-2014 sezonunda koreografisi Mehmet Balkan’a ait olan Fındıkkıran balesinde Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde Konuk repetitör olarak görev aldı.Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Bale Sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.