Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
TANER OĞUZHAN

1977 Yılında Ankara'da doğdum. 1986 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi çocuk bale bölümünde başladığım sanat hayatıma, 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında orta, lise ve üniversite'ye (bir yıl sınıf atlayarak) devam ederek 1997 yılında mezun oldum.


1998 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli olarak profesyonel dans hayatıma başladım. 1999 yılında yeni açılan Antalya Devlet Opera ve Balesinde kadrolu bale sanatçısı olarak çalışmaya başladım.


2005 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesine atandım. Halen aktif olarak Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde her eserde dans etmekteyim. Birçok yurtiçi ve yurtdışı turnelerinde görev aldım.


Oynadığım eserler arasında Budala, Kuğu Gölü, Şımarık Kız, Giselle, Fındıkkıran, Üç Silahşörler, Notre Dame'ın Kamburu, La Bayadere, Don Kişot, Anna Karenina, Zorba, Carmina Burana, Harem, V.Murat, Kont Dracula, Coppelia, Sevginin Bedeli yer almaktadır.


Ayrıca; 2012 yılından bu yana Ankara Devlet Opera ve Balesi Disiplin Kurulu üyeliğini ve Kasım 2014'te başladığım Bale İdari Yönetmenliği görevini eşzamanlı olarak sürdürmekteyim.