Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SELİN İNAN

1979 yılında Antalya'da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'ne girdi. 1993 yılında Moskova Tiyatro'sunda Elena Rjabinska'dan özel bale dersleri aldı. 1999 yılında sınıf atlayarak yüksek lisansdan mezun oldu. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi´nde Bale Sanatçısı olarak görevine başladı.


Rol aldığı eserler;

İlişkiler, Metropol, Şımarık Kız, Memleketim, Bolero, Bach, Beethoven, Kamelyalı Kadın, Anna Karenina, Notre Dame´ın Kamburu, Rachamaninov, Giselle,Dostum Akdeniz, İspanyol Rüzgarı, Kontrast, Fındıkkıran, Carmen, Carmina Burana, Tuval, Çeşmebaşı ve Yozdöngü, Bahçesaray Çeşmesi, Harem, Korsan, La Bayadere, Tangopera, V. Murad, Çeşmebaşı, Don Kişot, Salome, Othello, Kuğu Gölü, Afife, 3 Silahşörler, Dört Mevsim


Görev aldığı festivaller:

Aspendos Uluslar arası Opera ve Bale Festivali, Uluslar arası Bodrum Bale Festivali, Marmaris Festivali, Eskişehir Opera ve Bale Günleri ayrıca Ankara Devlet Opera ve Balesi ile birklikte Harem balesiyle Bursa ve Şangay turnelerine katıldı.


GALERİ