Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
DEVRİM DEMİREL

Sanatçı Tekirdağ Çorlu'da dünyaya geldi. İlk, orta ve Lise öğrenimini Çorlu'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünden 1998 yılında Prof. İsmail Göğüş'ün sınıfından başarıyla mezun oldu.1999 yılından Antalya Devlet Opera ve Balesini Koro Sanatçısı kadrosuyla kazandı. Ses eğitimcisi, pedagog Maestro Lucinio Montefusco ile ses eğitimi ve repertuar çalışmaları yaptı. Antalya Devlet Opera ve Balesi kurulduğundan bugüne birçok önemli eserde solist ve korist sanatçı olarak görev aldı. Engelli insanlarımızın sanatla buluşması adına Engel-sizsiniz ve Engelsiz trio gibi sosyal sorumluluk projelerinde sanat danışmanlığı yaptı. Gerçekleştirdiği ''Atatürk'ün izindeyiz. 'halk konserleriyle büyük beğeni topladı. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde Ses eğitimi ve şarkıcılık dersleri de vermektedir. Sanatçı halen Antalya Devlet Opera ve Balesinde solist sanatçı olarak görevine devam etmektedir.


SOLİST OLARAK GÖREV ALDIĞI ESERLERDEN BAZILARI

Carmına Burana Tenor solo,(Antalya Aspendos Uluslararası Opera Festivali) G.Rossını --Il Barbarıe dı Sevılıa-Kont Almavıva(Mersin-Antalya) G.Rossini-Stabat Mater-Tenor solo(Eskişehir) W.A.Mozart....Zaıde-Gomatz(İstanbul Opera Festivali-Topkapı Sarayı) ....Saraydan kız kaçırma-Belmonte(Mersin-Antalya) ....Don Gıovannı-Don Ottavıo(Ankara-Antalya) ....Fıgaro'nun düğünü-Don Basılıo S.Ada.............Aşk-ı Memnu-Beşır G.F.Handel....Hercül-Hyluss (Antalya Aspendos Uluslar arası Opera Festivali) Almanya Nürnberg Sanat Festivali- A.Hoca........Lale Çılgınlığı-Fınk(İstanbul Opera Festivali) O.Demırış....4.Murat-Sılahtarağa Leoncavallo....I Paglıaccı..Arlechıne L.V.Beethoven...9.Senfonı Tenor solo G.Rossini-İl Turco in italia G.F.Handel-Hercül-Hyluss. A.A.Saygun-Yunus Emre Oratoryosu F.Lehar-Şen Dul Opereti-Camille di Rosilion


GALERİ