Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
SELCAN NOYAN

Viyola sanatçısı,İzmir’de doğdu. H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarından Prof.Koral Çalgan’ın öğrencisi olarak 1 yıl sınıf atlayarak mezun oldu.Konservatuar da Ulvi Yücelen ve Alain Boglen ile oda müziği çalıştı.
1993-1999 yılları arasında İzmir Devlet Senfoni orkestrasında çalıştı,yurtiçi ve yurtdışında Güney Kore,Brüksel yaz festivallerine katıldı.
1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında kadrolu sanatçı ünvanı ile çalışmaya başladı.
2013 yılında Roma’da Teatro Don Basco’da G.Verdi’nin La Traviata operasını çalmak üzere davet edildi.
2016-2017 yılları arasında aldığı burs ile İtalya’nın Floransa şehrinde L.Cherubini Firenze Konservatuvarında oda müziği ve orkestra stajı yaptı.
Ortaçağ (medievale)müzik tarihi ve Barok Keman ve Viella enstrümanları eğitimi aldı ve Octavia Rima Ensemble grubu ile Toskana’da konserler gerçekleştirildi.
2019-2023 arasında Armonie in Villa,Estrorchestra ve Italian Opera Florence orkestraları ile başladığı konser faaliyetlerini sürdürmektedir.
Halen AntalyaDOB Vİyola sanatçısı görevine devam etmektedir.