Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.

Devlet Opera ve Bale
Patara
RAGIP UFUK KASAR

1972 yılında İzmirde doğdu.Sanat eğitimine 1983 yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda viyolonsel bölümü öğrencisi olarak başladı.1985-1990 yılları arasında viyolonsel eğitimine D.Ü. İzmir Devlet Konservatuvarında devam etti.1990 yılında İzmir Devlet Konservatuvarı şan bölümü sınavlarını kazanarak Prof. Dr. A. Müfit Bayraşa’nın sınıfında opera eğitimine adım attı.1996 yılında şan bölümü lisans programından okul ve üniversite birincisi olarak mezun oldu.1996-1998 yılları arasında Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü´nde yevmiyeli sanatçı olarak görev yaptı.1998 yılında T.C. Kültür Bakanlığı’nın açmış olduğu kadro sınavını kazanan KASAR 1998 yılndan bu yana Mersin Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı olarak sanat hayatına devam etmektedir.


Profesyonel sanat yaşamı boyunca pek çok konser,opera eseri,operet ve müzikal oyunda solist sanatçı olarak görev alan KASAR ayrıca T.C. Dışişleri Bakanlığı´nın görevlendirmesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen dünyanın otuzdan fazla ülkesi ve altmışı aşkın şehrinde solo konserler vermiştir.